Klubben bruker i dag store summer på å sende ut rundskriv til medlemmene. Hvis vi har e-post adressene til de fleste av dere så kan vi sende ut rundskriv, nyheter og viktige medelelser veldig raskt og enkelt.
Vi oppfordrer derfor hver og en av dere som har e-post adresser å sende den til Lars Olav Lofthus på adresse:
Pressemelding fra Norsk Veteranvogn Klubb
1.5.2012
NORGESLØPET2012 FLYTTES FRA AUGUST TIL SEPTEMBER
Til tross for utvidet frist var antall påmeldte kjøretøy for lite til at vi fant det forsvarlig å gjennomføre et så stort arrangement. De ansvarlige for løpet fant det derfor nødvendig å slå sammen NORGESLØPET med det tradisjonelle SANDVIKEN – SUNDVOLDEN 2012. Dette går i år 1-2. september med start og mål i Oslo og overnatting på Klækken Hotell på Ringerike hvor NVK under løpsmiddagen vil markere sin 60 års dag. Start og mål blir som planlagt for Norgesløpet, start i Oslo lørdag, og mål på Norsk Teknisk Museum søndag. Dette blir et enklere løp der man kan delta en eller begge dager, og løpsmiddag og overnatting er opp til den enkelte deltaker å bestemme om man vil delta på dette. Vi vil således ikke kjøre så mye i Oslo men derimot på tradisjonsrike småveier på Ringerike og Hadeland.
Vi tar til etterretning at vår idé om å invitere tilreisende til Oslo ikke har slått an, det kan være en kombinasjon av mange årsaker. Vi hadde lagt opp løpet etter LMKs regelverk for NORGESLØPET, et tre dagers internasjonalt arrangement som nødvendigvis måtte koste en del penger å være med på. Nå får vi et forkortet Norgesløp i kombinasjon med et tradisjonsrikt klubbløp. De påmeldte i Norgesløpet vil garantert få plass og vi ønsker vel møtt 1. september for alle som vil delta på en eller annen måte.
LMK er orientert om NVKs valg og har godkjent endringen av løpsdato og omfang.
Bjørn G. Johannesen Trygve Krogsæter
Formann NVK For Løpskomiteen
************************************************************************ *
Pressemeldingen er sendt ut av LMK
+47 22 41 39 00
+47 92 80 93 99
Øvre Slottsgate 2B
0157 Oslo
www.lmk.no